Serwis zerowy amortyzatora lub dampera Rock Shox, SR Suntour, X Fusion, Manitou

Serwis amortyzatorów przednich

Dla każdego nowego amortyzatora zalecamy wykonać serwis zerowy amortyzatora. Jako element profilaktyki. Producenci* nie zawsze aplikują odpowiednie odpowiednią ilość olejów i smarów. Współczesne konstrukcje mimo tego, że są doskonalsze, są również delikatniejsze. A braki odpowiedniej ilości smaru czy olejów potrafią upośledzać pracę a w najgorszym przypadku uszkodzić amortyzator.

Zerowy serwis warto również zrobić po zakupie używanego roweru. Analogicznie w motoryzacji dla pewności po zakupie używanego auta rozrząd warto wymienić na nowy.

Serwis zerowy amortyzatora lub dampera rowerowego to przegląd techniczny, który wykonuje się w celu utrzymania w dobrym stanie działania amortyzatora bez wymiany oleju tłumika lub uszczelek kurzowych. Jest to ważne dla utrzymania doskonałej pracy i trwałości amortyzatora oraz zapobiegania kosztownym naprawom w przyszłości.

Procedura serwisu zerowego może się różnić w zależności od modelu i producenta amortyzatora, ale zwykle obejmuje następujące kroki:

  • Demontaż dolnych goleni amortyzatora lub puszki dampera.
  • Dokładne sprawdzenie stanu (np. uszczelek, pierścieni uszczelniających, pierścieni tłumiących, ślizgów, oringów).
  • Nałożenie świeżego smaru na wewnętrzne elementy, zalanie odpowiednią ilością oleju.
  • Ponowne złożenie amortyzatora/dampera.

*nie do końca jest tak, że producent czegoś nie dopełnił, po prostu w tym przypadku pracownik mógł zapomnieć o tym elemencie podczas montażu.

Adres email

info@kmbbikes.com

Telefon

+ 48 664 357 876

Działalność

Nibru Łukasz Krzymiński
Łódź, NIP: 8272178118